Po roce pro změnu v Eurocentru

Po roce pro změnu v Eurocentru

5. listopadu 2013

Slavnostní shromáždění u příležitosti Dne boje studentů za svobodu a demokracii se tentokrát konalo 5. listopadu 2013 ve velkém sále jabloneckého Eurocentra….


Sešli se na něm jako tradičně všichni žáci a učitelé naší školy, aby společně zavzpomínali na významné historické dny, ve kterých studenti psali dějiny, a ohlédli se zároveň za uplynulým školním rokem 2012/2013. Naším vzácným hostem byl pan primátor Petr Beitl, který ve svém slavnostním projevu připomněl, že nástup totality nesl v historii vždy stejné znaky, a varoval před ztrátou hodnot svobody a demokracie. Ceny našim nejlepším předával olympijský vítěz, mistr světa a Evropy a vítěz Světového poháru horských kol pan Jaroslav Kulhavý, jehož poutavé vzpomínání na olympijský závod uvedlo samotné vyhlašovaní těch nejúspěšnějších.

Do slavnostního odpoledne se letos významně zapojili studenti. Ti z V5.A adoptovali projekt Společně za školou, další zase pomohli propagovat soutěž Randa má talent. Zasloužený aplaus sklidila profesionálně zpracovaná videopohlednice z oslav 95. výročí založení Československa od Michala Duňky a Filipa Schuberta z V6.A. Píseň Stand by me obstarala hudební kulisu.

Jedním z letošních překvapení byl kvíz o znalostech o 17. listopadu. Podle původního scénáře se v ní měly utkat třídy a tým hostů. Odpovídat se mělo přes tablety, které byly pro třídy připraveny. Technika však byla proti. Prostá přítomnost 500 lidí s chytrými telefony v kapsách uvedla místní wifi síť do kolapsového stavu. Resuscitace byla zbytečná, pacient to již do konce pořadu nerozdýchal. A tak nastoupila improvizace. I tak se ale podařilo otestovat si znalosti o tomto významném dnu, a nakonec je i dobře, že soutěž nemá vítěze. Poděkování totiž zaslouží všichni. Ocenění za svou práci v uplynulém školním roce, jejich pedagogové a trenéři za pomoc při přípravě úspěšných, hosté, že si na nás udělali čas, a také všichni, kteří se podíleli na přípravě programu. Všem veliké díky… Upřímně.