Poznávací výjezd do Drážďan

Poznávací výjezd do Drážďan

22. května 2017

Ve čtvrtek 18. května se třída 3.A vydala obdivovat krásy a zajímavosti německého města Drážďany. Ty se nacházejí na Labi, 40 kilometrů od hranic s Českem, a mají přibližně 540 tisíc obyvatel.

Vyrazili jsme ranním vlakem z Jablonce nad Nisou a na místo jsme dorazili kolem půl jedenácté. Následovala prohlídka města, kdy jsme s výkladem zhlédli nejzajímavější památky historického centra Drážďan. Z těch nejzajímavějších bych zmínil alespoň Frauenkirche, kde jsme vyšplhali na věž, abychom získali patřičný výhled na město. Měli jsme možnost prohlédnout si i Zwinger a Semperoper. Tento výčet samozřejmě není vyčerpávající a při prohlídce jsme viděli i mnohé další. Na své si přišli i ti nejupovídanější, když dostali za úkol jít se na náměstí zeptat místních na několik otázek týkajících se města.

Závěrečná část výjezdu proběhla ve znamení ochutnávání místních specialit, prohlížení dalších památek a prozkoumávání německých nákupních center. Ta už byla v individuální režii studentů a myslím si, že se jí u studentů dostalo největší oblíbenosti.