Pražský maraton – 3. místo pro naše sportovce!

16. května 2013

Družstvo složené z lyžařů sportovních tříd vybojovalo třetí místo na juniorském maratonu v Praze.

Pražský mezinárodní maraton ( nebo též Volkswagen Maraton Praha ), známý pod anglickou zkratkou PIM ( Prague International Marathon ), je maratonský závod ( 42,195km ) založený v roce 1995. Je pořádán v ulicích Prahy každoročně v květnu. I přes svou krátkou historii se závod zařadil mezi nejprestižnější svého druhu na světě a Mezinárodní atletickou federací ( IAAF ) mu byla v roce 2010 udělena zlatá známka, kterou drží 17 nejkvalitnějších maratonů. Trať vede středem města a okolo řeky Vltavy.

Součástí maratonského víkendu je i řada doprovodných běhů. Jednoho takového běhu – juniorského maratonu pro deset studentů střední školy – se zúčastnilo i družstvo našich studentů, složeného ze závodníků běhu na lyžích a biatlonu, kteří si svou účast na tomto finále vybojovalo díky druhému místu v semifinálovém kole, konaném v Jilemnici. Naše družstvo se od prvního do osmého úseku drželo na třetí až páté pozici, na devátém a desátém úseku se podařilo vypracovat rozhodující náskok před dalšími štafetami a obsadit tak krásné medailové třetí místo za štafetami Ostravy a Jilemnice.