Předvánoční Branky, body, vteřiny na Randovce

Předvánoční Branky, body, vteřiny na Randovce

Předvánoční Branky, body, vteřiny na Randovce

16. prosince 2019

Krátce a výstižně:

Na Randovce máme dost sportovně šikovných dětí (mohlo by jich být i o trochu víc :-)). V poslední době se zviditelnily zejména v plavání a volejbalu. A to hezky genderově vyváženě. Holky líp plavou a kluci hrají líp volejbal (zejména na vyšším gymnáziu).

A teď konkrétně a postupně:

V okresním kole v plavání se v žactvu zaskvěli zejména tito medailisté: Davidové Dupač a Drda, Matouš Winter, Tonda Skal a Tomáš Jehlička. Celkově chlapci skončili druzí. Středoškoláci byli v týmech druzí a dívky zvítězily (na “bedně” stály všechny a všichni:-)).

V krajském kole v Jilemnici na stupně vítězů vystoupily(-i):

Majda Rýdlová, Róza Bělinová a Péťa Janderová, David Drda, Tonda Skal, Štěpán Tomek, Petr Kahan, Jakub Heidrich, Marek Sýkora, mladší kluci byli celkově čtvrtí, středoškolačky i středoškoláci svorně třetí.

A teď volejbal:

V okresním kole středních škol byly dívky druhé a chlapci zvítězili. V nejvyrovnanějším zápasu chlapci porazili tradičního rivala – spřátelený Balvan.-). Boje to byly napínavé a chlapci prokázali bojovnost a učenlivost. Co zápas, to pokrok. A tak to má být!

V krajském kole v České Lípě se už ukázala síla soupeřů, závodních volejbalistů (extraligová Dukla Liberec v dresech “Jergymu” a krajské přebory České Lípy – Průmyslová škola a Turnova – Hotelová škola). Proti tomu naši nadšení atleti, fotbalisté, jediný volejbalista Aleš a capoerista “Zak”. Bojovali statečně a ostudu neudělali.

Kdo? Vojta Fiala, Ondra Beníček, Honza Žák, Ondra Rulec, Fanda Macek, Tomáš Ježek, Láďa Horáček, Dan Petrželka a Aleš Přibík.

Tak hezké Vánoce a hodně (i sportovních) úspěchů ve dvou dvacítkách :-)

Petr Jandera