Předvánoční randovácké „Branky – body – vteřiny“

Předvánoční randovácké „Branky – body – vteřiny“

9. prosince 2017

Ani na konci kalendářního roku sportumilovní studenti nezahálejí. Zmiňme zde alespoň
nejvýznamnější soutěže na úrovni krajských finále.

Výborně si vedli středoškoláci v basketbalu. Nejdříve suverénně vyhráli okresní kolo, kde s přehledem porazili týmy ze Strojní průmyslové školy a Gymnázia U Balvanu. Na konci listopadu naše chlapce čekalo krajské kolo.

Hned první zápas byl opravdovou zkouškou ohněm. Našimi soupeři byli hráči z Gymnázia Jeronýmova v Liberci, kteří nastoupili s šesti hráči extraligového juniorského týmu libereckých Kondorů. Randováci se velmi kvalitního soupeře nezalekli, od prvních vteřin hráli (na rozdíl od až příliš sebevědomého soupeře) naplno a zvyšovali svůj náskok. Liberečané časem zjistili, že s takovýmto přístupem nemají proti našim borcům šanci a výrazně přidali na herním úsilí a závěr zápasu byl téměř infarktový. Po remíze v základním hracím čase přišlo prodloužení a v něm už liberečtí byli o málo, ale přece šťastnější. Málem se tedy našim borcům podařilo senzačně porazit mnohem zkušenějšího soupeře, který má ambice uspět i v republikovém finále.

Dalším soupeřem bylo Gymnázium Semily. Tento zápas byl jednoznačně v režii našeho týmu. Druhé místo v kraji a výborné výkony ve všech zápasech jsou jednoznačným úspěchem následujících borců: Johan Haiblík, Jan Žák, Marek Chlup, Miroslav Evják, Matyáš Fous, Filip Tichý, Marek Cón,
Adam Augsten a Tomáš Deimling.

Konec kalendářního roku tradičně patří plaveckým školním závodům. Nejdříve proběhlo 22.11. okresní kolo v jabloneckém bazénu a naši plavci byli velmi úspěšní. Družstvo chlapců ve III. kategorii: Skal (vítěz na 50m kraul), Winter (vítěz 50m znak), Hruška, Jehlička, Meirich a Fejtek obsadilo celkově 2. místo. Dívky Hujerová (1. na 50m kraul), Janatová, Knížková, Nováková, Běhounková a Karpíšková doplavaly celkově třetí. Celková vítězství získali chlapci ve IV. kategorii: Kahan (vítěz 50m znak), Duňka (1. na 50m kraul), Dlask, Pěnička, Tomek a Vaňura, a také obě středoškolská družstva: Sýkora, Trunečka, Heidrich, Balatka, Šilhán, Macek a Hollmanová, Táborská, Heidrichová, M. Rýdlová, Zlatušková a Janderová.

Kategorie IV. a V. opět tradičně hostí Jilemnice na krajském kole. A opět velmi úspěšně pro Randovku. Chlapci ve IV. kategorii získali 3. místo a Zdislav Duňka zvítězil opět ve znaku. Středoškolačky skončily druhé a jejich kolegové dokonce zvítězili (Heidrich 1. v kraulu a Trunečka 1. na prsa). Škoda, že letos je na mistrovství republiky postupová pouze kategorie IV. Všem úspěšným sportovcům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Petr Jandera