Přijímací zkoušky do nesportovních oborů

Přijímací zkoušky do nesportovních oborů

24. dubna 2012

V pondělí 23. a v úterý 24. dubna 2012 se konalo první kolo přijímacích zkoušek do nesportovních oborů pro žáky 5. a 9. tříd základních škol…

V pondělí absolvovalo své první velké testování 85 „páťáků“ a 36 „deváťáků“. Jejich úkolem bylo řešit postupně testy z českého jazyka, matematiky a studijních předpokladů. Den poté, v úterý 24. dubna, pak ve škole konalo přijímací zkoušky 21 žáků pátých tříd a 38 jejich starších spolužáků ze tříd devátých.

Přijímací zkoušky v letošním roce dodala společnost CERMAT. Jejich vyhodnocení probíhalo částečně ve škole (otevřené úlohy), částečně přímo ve společnosti CERMAT, kam byly všechny odpovědi žáků po naskenování zaslány. Poté, co škola obdrží výsledky od CERMATu, zveřejnění výsledkovou listinu s pořadím uchazečů na webu školy. Nejzazší lhůtou pro zveřejnění výsledků je pátek 27. dubna. Předpokládáme ale, že výsledky budou známé již ve středu 25. dubna v odpoledních hodinách.

V souvislosti s tím prosíme žáky i rodiče o trpělivost. Výsledky zveřejníme na webových stránkách školy obratem poté, co je od CERMATu dostaneme a provedeme jejich pečlivou kontrolu. Nemá tedy smysl do školy telefonovat s žádostí o předběžné informace. Termín zveřejnění výsledků budeme postupně upřesňovat na našem webu.