Přijímačkové Eurocentrum

Přijímačkové Eurocentrum

19. dubna 2016

Letošní program pro naše studenty v době přijímacích zkoušek patřil hudbě a biatlonu…

Vybrat představení pro studenty ve věkovém rozpětí 12 až 18 let je vždy komplikované. Mělo by totiž pobavit i poučit, jsme konec konců škola. Navíc je třeba vymyslet program, který pokryje celé dopoledne.

Letos padla volba na kombinaci hudebního představení a setkání s našimi úspěšnými absolventy – členy biatlonové reprezentace.

Nejznámější operní melodie v podání sólistky libereckého divadla Věry Poláchové Kavanové a swing od jazzového sextetu Růže mezi trním nebyly jistě žánrem, na který by se studenti sami vydali. Jenomže v tom to právě je. Škola by, myslím, měla svým žákům rozšiřovat obzory, a to se v obou případech bezesporu stalo.

Po přestávce pak sálem zazněla známá biatlonová znělka, která příznivce tohoto sportu provázela zimními víkendy při přenosech ze světového poháru. Něco z historie biatlonu s komentářem našich dlouholetých trenérů manželů Soukalových, a pak už na pódium vystoupili téměř všichni naši absolventi, kteří v současnosti tvoří podstatnou část české biatlonové reprezentace – Eva Puskarčíková, Jitka Landová, Barbora Tomešová, Jessica Jislová, Matěj Krupčík, Tomáš Krupčík, Vít Jánov, Marek Lejsek, Petra Sedláčková a Aleš Ligaun. Bez vytáček přiznám, že mi udělalo radost, že skoro všichni přišli. Velkou zásluhu na tom měl Ondra Rybář, který nakonec musel služebně odjet. Chytře, vtipně a velmi profesionálně si s nimi povídal moderátor TV Prima Tomáš Hauptvogel, který v minulosti u nás trénoval cyklisty.

I když na běžkách neujedu mnoho a střílím mizerně, byl jsem pyšný na to, že všichni chodili na Randovku. Byl to vlastně takový skoro rodinný pořad. Je prostě fajn vědět, že se našim absolventům v dalším životě daří.