Projekt Krokus

Projekt Krokus

5. prosince 2011

Projekt Krokus nabízí konkrétní možnost, jak přiblížit tematiku šoa mladým lidem a zvyšovat tak povědomí o nebezpečích diskriminace, předsudků a fanatismu…

Každoročně se do tohoto projektu zapojují školy po celém světě.

Irská organizace Holocaust Educatiuon Trust Ireland připravila pomůcky k výuce o interkulturalismu a prevenci rasismu, Centrum židovské vzdělanosti Praha nám projekt nabídlo.

Termín šoa – hebrejsky znamená neštěstí, pohroma, holocaust je původní hebrejské označení pro zápalnou oběť. Jedná se o genocidu, během níž bylo v nacistických táborech a věznicích vyvražděno až 6 mil.Židů. Mezinárodní den obětí holocaustu je 27.leden – Den osvobození koncentračního tábora Osvětim.

Žluté krokusy připomínají jeden a půl milionu židovských dětí a tisíce dalších dětí,které zahynuly během holocaustu. Žlutá barva symbolizuje žlutou hvězdu, kterou museli Židé během 2.světové války nosit.

Proto jsme se také zapojili do tohoto Projektu, třída V 4.A vysadila krokusy na pozemku naší školy do tvaru hexagramu, budeme sledovat růst a těšit se na jaro, kdy vykvetou tyto krásné květy.