Projekty EU zvládáme na výbornou!

Projekty EU zvládáme na výbornou!

Projekty EU zvládáme na výbornou!

25. března 2021

Studenti semináře SAS opět dokázali, že na psaní projektových žádostí a kreativní představení již realizovaných projektů podpořených EU mají talent.

V rámci soutěže EU4U obsadili práce našich studentů v kategorii „Představ projekt podpořený EU formou videa“ 1. a 3. příčku! Vítězné video Evy Formanové a Jakuba Kohouta se věnovalo projektu „Rozvoj volnočasových aktivit v lokalitě ulice Čelakovského“ a bronzovou medaili si odneslo video Lukáše Vitebského, Markéty Dudkové a Natálie Horčičkové, které představilo projekt, díky kterému byl v areálu liberecké nemocnice postaven moderní heliport.

Velmi dobře se studentům dařilo i v soutěži Navrhni projekt, v které mají sepsat projektovou žádost a následně ji, pokud jsou vybráni do regionálního kola, prezentovat odborné komisi, které vítěze za region soudržnosti NUTS II (Liberecký, Královehradecký a Pardubický kraj) pošle do kola celostátní. Z cca 30 projektů z různých škol postoupily do regionální kola hned dva z našich projektů, kterém se utkaly s týmy další 7 postupujících projektů.

Tým ve složení Filip Adler, Eva Formanová, Matyáš Flodrman a Jakub Kohout se svým projektem Vrkoslavické sádky zvládl prezentaci na výbornou a umístil se tak oprávněně na 1. místě. Postupuje tedy do celostátního kola, které se bude konat 14. 4. Držte jim palce! :)