Randovácké Branky – body – vteřiny

Randovácké Branky – body – vteřiny

10. května 2017

Čas běží jako bláznivý, událost stíhá událost (pád – nepád vlády, přijímačky, Pelta, maturity, jaro – nejaro, etc., etc.) a ve víru těchto dějinných událostí by neměly zapadnout úspěšné sportovní akce, kterých se zúčastnili naši studenti v posledních týdnech.

Například středoškolští florbalisté obsadili v krajském kole 2. místo. K postupu do republikové kvalifikace chybělo jen lepší skóre. Takže za rok to zkusíme znovu :-). Za Randovku příkladně bojovali: Balatka – V6.A, Fous, Kozák – V7.A, Riedl – V8.A, Augsten, Cón, Massalema, Evják – 3.A, Jandera, Veselouš – 4.A, T. Deimling, – S3.A, Havrda, Nesvadba – S4.A.

Další úspěšnou soutěží byl plavecko-běžecký duatlon. To je příprava pro sport „tvrďáků“ – triatlon. Jako perspektivní naděje se ukázali zejména medailistéZ. Duňka, E. M. Hujerová, M. Sýkora, E. Trunečka, F. Zadražil, A. Heidrichová a L. Táborská.

Největším sportovním úspěchem bylo vítězství randováckých středoškoláků v krajském kole basketbalu. Sestava Haiblík, Žák – S.2A, Fous, Tichý – V7.A, Evják, Cón – 3.A, Jandera, Veselouš – 4.A porazila nejdříve v okresním kole jablonecké týmy Gymnázia U Balvanu, SPŠT a Obchodní akademie. V krajském kole potom byli našimi borci poraženi hráči liberecké Školy Na Bojišti a Gymnázia Turnov. Velká škoda je, že letos není basketbal postupovou soutěží až do republikového kola. To by bylo slávy! Tak také za rok :-).

To už se ovšem nebude týkat letošních maturantů. Těm děkujeme za pravidelnou velmi dobrou reprezentaci naší školy ve sportovních soutěžích a přejeme hodně úspěchů v podstatně důležitějších bojích. Pepo Havrdo, Ondro Nesvadbo, Filipe Zadražile, Tomáši Jandero a Veselouši a všichni další sportovci a (zatím:-)) nesportovci – v následujících týdnech hodně bojovnosti, ale i klidu, rozhodnosti, ale i rozvahy, průbojnosti, ale i pokory. Hodně úspěchů, ale i síly čestně přijmout případný drobný neúspěch. Když se všechno daří „samo“, tak to zvládne kde kdo. Když ne, chce to trochu té… no, dospělosti. A o tom to je! Ve sportu i všude jinde. Tak: na start!