Randovka v Anglii

Randovka v Anglii

Randovka v Anglii

21. června 2023

Dne 23. května se naše skupina sešla u Randovky a připravili jsme se na odjezd. Všichni jsme si posedali do autobusu a vyrazili na dlouhou cestu. Přejeli jsme trajektem z Calais do Doveru a vypravili se do Hastings.

Zde také začal náš první den. Navštívili jsme zdejší hrad a pašerácké jeskyně. Prohlédli jsme si město a pro ty nejodvážnější byla připravená tajuplná procházka po Hastings.

Druhý den na nás čekala návštěva hradu v Doveru. Mohli jsme si prohlédnout hradní věž nebo velitelství z první světové války. Někteří zavítali i do tunelů, které jsou pod hradem. Večer jsme se rozdělili na dvě skupiny, jedna navštívila hvězdárnu a druhá měla program v kempu.

Třetí den nás vzal do Londýna. Rozdělili jsme se do čtyř skupin a vydali se do muzeí po celém městě. Poté jsme se všichni sešli u London Eye, kde na nás čekala loď, která nás vzala až k Tower Bridge. Následovala návštěva London Eye, ze kterého jsme viděli Londýn z jiné perspektivy.

Další den jsme se dostali do Brightonu a cestou jsme se zastavili u hradu v Pevensey. Po prohlídce města nás čekal Pavilion, kde pobýval král Anglie. Pro odvážné bylo večer připraveno plavání ve studeném moři.

Pátý den jsme si sbalili všechny věci a rozloučili s kempem. Čekal nás dlouhý výlet kolem křídových útesů, kde jsme měli jsme na výběr ze dvou možností. Delší trasa která se táhla přes sedm sester nebo pro ty unavené byla kratší odpočinková. Po krátké pauze v Eastbourne a turnaji ve fotbale s místními, pro nás přijel autobus a my se vydali na cestu domů.

Výlet se velice povedl a všichni jsme odjeli plní dojmů. Děkujeme učitelům a hlavně panu Smithovi za to, že nás provedl Anglií.


Karin Moníková a Jan Kladníček, V7.A