Se zpožděním, ale přece…

Se zpožděním, ale přece…

16. ledna 2011

Omlouváme se za prodlení vydání reportáže z hvězdného hokejového utkání mezi studenty nejvyšších ročníků a profesorskou sbornou…

Tato prodleva byla spjata s absolutním nezájmem médií, která se především soustředila na jiné, ne tak exkluzivní události. K nepochopitelnému nezájmu ovšem také přispěla malá propagace a nevýrazná reklama způsobená rychlou organizací zápasu.

Za neveliké, avšak o to více elektrizující divácké kulisy, se odehrál jeden z nejluxusnějších a nejvypjatějších hokejových zápasů vůbec. Atmosférou na ledě tento match připomínal finále olympijského turnaje v Naganu, odhodlaností hráčů zase každoroční finálové boje o Stanleyův pohár.
Reportáž:

Dne 27.11.2010 jsme se sešli v pompézní městské hokejové hale, kde nás bohužel neočekávali žádní dotěrní novináři, což nás velice rozhodilo. Po náročném a velice vyčerpávajícím převléknutí do honosné hokejové výstroje jsme se dlouhou temnou chodbou vypravili na led. Po rychlém, avšak dostačujícím rozbruslení, se oba týmy slušně pozdravily. A pak, když hlavní a zároveň jediný arbitr utkání dal pokyn k zahájení zápasu, rozpoutalo se na ledě peklo. Na jedné straně lítalo 10 rudých ďáblů a proti nim stálo 9 neohrožených hokejových gladiátorů v různobarevných dresech. Boj byl lítý, avšak již po pár minutách vedl rudý tým učitelů se značnou výpomocí bývalých studentů skórem 1:0. Bruslilo se sem a tam a tam a sem, nahoru a dolu a střílelo se o sto šest. Učitelé se lépe prosazovali v koncovkách, studenti sice předváděli překrásné akce, ale bohužel jejich střely neměly potřebnou razanci. Hokejově vyrovnaný souboj sváděly oba týmy, akcemi se to jen hemžilo a diváci bouřlivě povzbuzovali. Bohužel po 50 minutách hry svítilo na tabuli pro studenty nepříznivé skóre 2:8. Hra se odehrála v duchu fair play, bez větších konfliktů. Po zápase se dohodlo, že se ještě dají nájezdy, i ty však vyhráli učitelé. Povedené dopoledne skončilo podáním si rukou a poděkováním skalním fandům. Doufejme, že se letos podáří tento neopakovatelný zážitek zopakovat ještě jednou, neboť my studenti vyzýváme učitele na odvetu!

Sestavy:
Učitelé: P. Jandera, I. Mališ, J. Pulíček, Z. Hanák + podpory ze zámoří
Studenti: K. Karásek, J. Kosík, P. Sekyra, D. Podzimek, L. Prade, M. Hruška, V. Hlaváček, J. Škývara + brankářská hvězdička M. Vaníček