Sexta v Drážďanech

Sexta v Drážďanech

19. prosince 2016

V úterý 6.12. prchli studenti sexty, pod vedením nejmladšího člena učitelského sboru, pana Bicence, za asistence paní Šimůnkové, za hranice! Cílem výpravy byly německé Drážďany.

Akce odstartovala před osmou hodinou ranní na vlakovém nádraží v Jablonci. Po kolejích jsme se nejprve vydali do Liberce a odtud už jsme pokračovali do německé metropole vstříc největším vánočním trhům ve střední Evropě. Ještě před nimi jsme však absolvovali procházku historickým centrem města, která byla zpestřena zajímavými referáty o největších perlách Drážďan. Postupně jsme se přes Labe prokousali davy až na Altstadt, kde jsme mohli nasávat atmosféru trhů a vyzkoušet nejrůznější německé vánoční pochutiny. Poté jsme patřičně znaveni zamířili zpět domů na sever Čech.


„Výlet do Drážďan se povedl! Vše proběhlo bez problémů a prezentované referáty byly pěkné a zajímavé,“ hodnotil výpravu sám náčelník pan Bicenc.

Studenti z „německé“ poloviny si hned v následující hodině s panem Bicencem mohli otestovat získané vědomosti v kvízu. Všichni obstáli na jedničku.