Seznamovací pobyt na Malé Skále

Seznamovací pobyt na Malé Skále

Seznamovací pobyt na Malé Skále

2. října 2023

Seznamovací kurz nastupujících tříd

Jako každoročně, letos tomu nebylo jinak, vyrazily naše nové třídy na seznamovací kurz na Malou Skálu. Hotel Kavka nám na tři dny prvního zářijového týdne poskytl útočiště. Pohoda byla umocněná také nádherným počasím, které jsme měli vyloženě za odměnu.

Třídy doprovázela šestice pedagogů, mezi nimi samozřejmě třídní učitelé nových tříd. Studenti a studentky absolvovali celou řadu zajímavých aktivit. Jedna z nich, tzv. lámání ledů, měla pomoci se trochu “otrkat” mezi novými tvářemi a vzájemně se poznat. To vše se dělo pod taktovkou výchovné poradkyně Sofie Havlové a metodika prevence Jana Žitného.

K poznávání a vzájemnému seznámení pak určitě napomohly také výlety na Pantheon či Dračí zub, společné hry, návštěvy zmrzliny ve městě, nebo také opékání buřtů a plánování společného třídního představení pro další dvě třídy. A že si dali všichni opravdu záležet. Mohli jsme na závěr zhlédnout strhující tanec dívek ze sportovní třídy, poslechnout si zbrusu nově otextovanou píseň z pera prváků, nebo se příjemně pobavit u scénky a anekdot primánů.

Tři dny utekly jako voda a domů odjížděli studenti a studentky, alespoň doufáme, o trochu méně nesví a nervózní, než když se v pondělí prvního školního dne viděli poprvé.