Seznamovací pobyt studentů 1. ročníků Sloup v Čechách

Seznamovací pobyt studentů 1. ročníků Sloup v Čechách

18. září 2009

Ve dnech 14.-17.9. strávily naše třídy 1.A, S1.A a V1.A seznamovací dny ve Sloupu v Čechách uprostřed příjemného prostředí okolních lesů, kde jsme se zúčastnili různých výletů…

Navštívili jsme Skalní hrad, kde nám slečna průvodkyně povyprávěla o jeho historii, potom také Samuelovu jeskyni a Lesní divadlo. Zde se na okamžik všichni stali herci a předvedli pár vtipných scének, jako třeba: vtipné kreace v reklamě na AQUILU; zázračný nápoj KOFOLA; ŽIVOT PRAVĚKÝCH LIDÍ před milióny let; či SLET POLITICKÉ SCÉNY. Po večeři pro nás byly připraveny přednášky a seznamovací hry. Nelze také opomenout fotbalový zápas sportovci vs. (ne)sportovci prvních ročníků, který nečekaně drtivě vyhrálo družstvo studentů S1.A (sestava 1.A však byla poznamenána absencí fotbalového mága Petra Karáska).
Poslední večer si 1.A pro všechny mladší i starší připravila velmi povedenou stezku odvahy. Hned po ní následoval táborák a menší diskotéka, kde si to studenstvo patřičně užilo (ostatně jako každý večer).
Na závěr bychom tedy chtěli poděkovat našim profesorům – třídnímu panu Hanákovi, panu Pulíčkovi, panu Blahoutovi a panu Žitnému za jejich nekonečnou trpělivost s rozmary studentů a i volnější průběh celé akce. Byly jsme rádi, že nás navštívilo i vedení školy – pan ředitel Hoffrichter a páni zástupci Titěra a Papoušek – které řada z nás neznala (nebo nevěděla, o koho se jedná). Pokud můžeme mluvit za kamarády, musíme zmínit, že to bylo opravdu super a všichni jsme se mezi studenty seznámili a opadla z nás tíha nastupujících ročníků.