Školní kolo francouzské olympiády

Školní kolo francouzské olympiády

Školní kolo francouzské olympiády

1. března 2019

Během února proběhlo ve dvou fázích školní kolo konverzační kolo soutěže ve francouzštině. Nejprve se o postup do krajského kola utkali studenti nižšího gymnázia v kategoriích A1 a A2. Zatímco v druhé jmenované nebyl zájem příliš vysoký, do kategorie A1 pro studenty sekundy a tercie se přihlásilo 8 odvážných. Po poslechu zbylo 6 nejlepších, kteří se představili v ústní části složené z popisu obrázku a běžné konverzační situace. První místo nakonec obsadila Jindřiška Holová, druhé Honza Pokorný (oba z tercie), třetí místo po velmi pěkném výkonu vybojovala teprve sekundánka Ema Šarkozi.

Poslední únorový den proběhlo v komorním počtu školní kolo kategorie B2 pro vyšší gymnázium. Zástupkyně sexty a septimy si nejdříve vyzkoušely poslech na úrovni B2 ERRJ, kde měly všechny srovnatelné výsledky. Poté děvčata v ústní části popisovala zvolený obrázek a vyjadřovala svůj názor na různá témata. I zde byly výkony vyrovnané, ale nakonec širší slovní zásobu a plynulost projevu předvedly v rozhovoru septimánky. První místo vybojovala Markéta Smutná, o necelý bod za ní se umístila Karolína Kantorová a třetí pozice patří Aničce Blažkové společně s Nikolou Khailovou.

Medailistům gratulujeme, děkujeme za příjemně strávený čas a prvním dvěma z každé kategorie přejeme hodně štěstí do dalšího kola, které proběhne začátkem dubna v Liberci!

Martina Žmolíková