Školní výlet tercie

Školní výlet tercie

Školní výlet tercie

22. června 2018

Bylo, nebylo, dne 11. 6. se třída V3. A vydala na školní výlet na Kristýnu. Času bohužel nebylo nazbyt, a tak jsme se ho snažili využít na maximum.

V pondělí, hned, co jsme přijeli na nádraží v Hrádku nad Nisou, jsme se vydali najít náš kemp. Po úspěšném hledání jsme se ubytovali, naobědvali, a kvůli úmornému vedru jsme naskákali do vody, která na první pohled připomínala jabloneckou přehradu. Ale překvapila nás.  Zablbli jsme si, uspořádali kohoutí zápasy a ti šikovnější metali salta z mola do vody. Odpoledne jsme podnikli výlet na hrad/zámek Grabštejn, který byl bohužel zavřený (což jsme předem věděli, ale…), ale ani to nás neodradilo od toho si náš výlet pořádně užít (některým se v tom vedru šlapalo lépe, některým hůře). Navečer jsme si zaskákali na trampolíně, zahráli táborovku od paní učitelky, která byla plná záludných otázek a prověřila, jak jsme na tom s vědomostmi, a potom už se jen hrálo a zpívalo u táboráku.

Druhý den se nesl ve znamení vody. Program dne velel splutí řeky Nisy. Nejdříve jsme potrénovali kormidlování na klidné hladině Kristýny a po obědě jsme se vydali vstříc dobrodružství na divokou a nezkrotnou Nisu. Po prvních pár set metrech nás čekal první a jediný jez naší cesty, který se nám však nepodařilo přelstít. Jez nás pokořil. Tři posádky se cvakli (odborně řečeno) a tak jsme se na delší chvíli zdrželi. Po dlouhém vylévání, výměně jedné ztroskotané lodě s nemalou dírou ve dně a ošetření bolavých zranění jsme vypluli dál. Ale pokud nepočítáme drobné škrábance a dvě zraněná chodidla, nikdo nepřišel k větší úhoně, takže jsme se zpátky do kempu mohli radostně vrátit na brndách (tj. koloběžkách).

Pevně věřím, že si všichni letošní výlet užili naplno, a že nikdo nepřišel k velké újmě jak na zdraví, tak i na majetku. Zároveň taky chceme moc poděkovat paní učitelce Drábkové a paní učitelce Jungmannové za to, že to s námi vydržely a že nám dovolily si ten výlet pořádně užít.

Zuzana Drahotová, Klára Mašíčková, Kateřina Brožková, V3.A