Slavnostní shromáždění v Eurocentru

Slavnostní shromáždění v Eurocentru

9. listopadu 2016

Připomenout si chvíle, kdy se studenti postavili na obranu svobody a demokracie, a zároveň se ohlédnout za úspěšným školním rokem 2015/2016 jsme letos přišli do jabloneckého Eurocentra…

Slavnostní shromáždění studentů a pedagogů našeho gymnázia je akcí, jejíž tradice sahá do roku 2006. Každoročně si při ní za účasti významných osobností připomínáme události 17. listopadu a oceňujeme ty naše studenty, kteří Randovku v uplynulém školním roce výtečně reprezentovali na poli studijním či sportovním.

Letos se shromáždění konalo 8. listopadu v jabloneckém Eurocentru. Pozvání přijal primátor statutárního města Jablonce nad Nisou pan Petr Beitl, člen rady Libereckého kraje a bývalý ředitel naší školy pan Petr Tulpa. Letošní shromáždění bylo věnováno Jablonci nad Nisou, který v tomto roce slaví 150 let od svého povýšení na město. Osobností, která spolu s ředitelem školy a oficiálními hosty ocenění studentům předávala, byl pan Jiří Čeřovský, člověk, který byl vynikajícím sportovcem, v době revolučních změn v roce 1989 učil na naší škole biologii a chemii a od roku 1994 stál v čele našeho města. Právě jeho vzpomínky spolu s krátkým videem z jabloneckého archivu nám připomněly, jak dlouhou cestu naše město od sametové revoluce ušlo.

Při následujícím defilé úspěšných jsme my vyučující a trenéři byli na své žáky a sportovce pyšní. Je dobré vidět, kolik šikovných mladých lidí Randovku navštěvuje.

Hudbou slavnost doprovodily nejprve Lucka Kovářová a Míša Černá z tercie, jednu písničku zazpívala soutěžící Superstar 2015 Lenka Konvičková ze 3.A a nakonec publikum divokými rytmy rozehřál soubor Junior batery, ve kterém hráli další naši čtyři studenti.

Díky tedy patří všem úspěšným studentům a sportovcům, ale i těm, kteří svým dílem přispěli k tomu, že se v Eurocentru program podařil. Nezbývá něž věřit, že i letošní školní rok bude pro nás podobně úspěšný.