Spanilá jízda našich basketbalistek…

13. května 2014

Kadetky U17 a Juniorky U19 postoupily do kvalifikace o extraligu !

Po vítězství v základní části ligy čekaly naše kadetky zápasy play off proti houževnatému Kyjovu.

Play off, hrané na tři vítězná utkání, jsme začali již v Jablonci 19. a 20.4. a dvakrát vyhráli.

Do Kyjova jsme uplynulý víkend odjeli se snahou alespoň jednou vyhrát a tím úspěšně projít kvalifikací.

V sobotu nám domácí hráčky Kyjova nedaly šanci a jasně nás porazily 70 : 42. Soupeř byl lepší ve všech činnostech. Nám se nedařila střelba i doskok a hráli jsme zbrkle. Naší nejlepší hráčkou byla Nelly Fiedlerová z S2A.

V neděli se vše obrátilo. Od prvních minut jsme hráli pozorně, nedovolili soupeřkám volné střely a s přibývajícím časem soupeř kupil chyby a my navyšovali svůj náskok.

Nejlepší hráčkou byla Bára Čmejrková z S2A (20 bodů a 36 odehraných minut ), která svým výkonem strhla celý tým k obětavému výkonu. Vyhráli jsme 52 : 68 a postoupili do kvalifikace.

Co to znamená: klíčová kvalifikace se bude hrát v Jablonci nad Nisou 16. – 18.5.2014. Je to pro nás již nyní velký úspěch, ale věříme, že s podporou diváků dokážeme do nejvyšší soutěže postoupit.

Stejně velkého úspěchu dosáhly naše hráčky basketbalu také v kategorii Juniorky U19.

O uplynulém víkendu 10.-11.5. porazily potřetí BK Brno „B“, tím zvítězily v play off a postoupily do kvalifikace o extraligu U19, která se bude hrát v Jablonci nad Nisou v termínu 23.5. – 25.5.2014.

Souhrn letošní sezóny :

– základní část 21 vítězství a jedna porážka. Postup do play off z 1. místa

– play off proti BK Brno „B“ 3 vítězst ví a jedna porážka, postup do kvalifikace o extraligu U19

Statistiky jednotlivých hráček v průběhu celé sezóny mapují výkony v každém odehraném utkání.