Středoškolští sportovci září!

3. prosince 2016

Po vítězství našich florbalistů, ale též plavkyň a plavců v okresním kole, se minulý týden podařilo zvítězit také našim volejbalistům, a to v turnaji středních škol Jablonce a okolí.

Turnaj, který se konal v Tanvaldu, byl připraven tak, aby vše bylo napínavé až do poslední chvíle. A také bylo! Družstva se utkala v základní skupině a poté první dvě bojovala ve finále a třetí a čtvrtý tým o bronz. Naši chlapci prošli základní skupinou nikoliv bez ztráty kytičky, ale s výrazně stoupající výkonností.

V prvním zápasu přišla remíza 1:1, kdy se chlapci poněkud nechali ukolébat vítězstvím v prvním setu a pak s překvapením zjistili, že „ono se to samo neudělá“. Čili strojní průmyslováci (SPŠT Jablonec) sebrali našim hráčům důležitý bod. Další zápas proti umělcům (SUPŠ) byl lepší. Vítězství 2:0 bylo zasloužené. A pak přišel nejdůležitější zápas proti nejsilnějšímu soupeři – ekonomové (VOŠMOaOA) naše chlapce kvalitně prověřili. Pro postup do finále jsme potřebovali vyhrát alespoň jeden set, což se (samozřejmě až v tom druhém :-)) podařilo!

A tak se po 20 minutách zápas opakoval, tentokrát jako finále na 2 vítězné sety. Nemohlo to být jinak než dokonale napínavé. Po prvním těsně prohraném setu, druhý vítězný a potom tie break. Všichni se vydali z posledních sil a vybojovali slavné vítězství (16:14). To bylo radosti!!!

A kdo se o to zasloužil? Netypická volejbalová postava, ale dříč, hecíř a srdcař Josef „Pepe“ Havrda (kapitán), postrach soupeřů, naše úderná síla Marek „kladivo“ Chlup, bojovník se zámořskými zkušenostmi Tomáš „Tomi“ Deimling, (basketbalový) smečař Johan „Shaquille“ Haiblík, Ondřej „umím všechno“ Nesvadba a Míra Evják. Další členové týmu (Tomáš Veselouš, Petr Sádovský a Tomáš Jandera) především sbírali zkušenosti pro svůj předvánoční souboj proti silnému profesorskému týmu.

Úspěšný tým se díky své cílevědomosti a vzhledem k toužebně očekávaným maturitním úspěchům vzdal krajského kola a rozhodl se věnovat svoji energii studiu a předat možnost bojovat v krajském kole poraženým finalistům.