Studentská výměna

Studentská výměna

27. března 2018

Již 25 let trvá naše partnerství s Gymnáziem Jacoba Bruckera v bavorském Kaufbeurenu. I v letošním roce se vydala skupina našich studentů, aby si prakticky vyzkoušela své jazykové znalosti.

Po celodenní jízdě vlakem jsme konečně mohli pozdravit naše přátele, kteří nás netrpělivě očekávali na kaufbeurenském nádraží. A pak už si každý musel poradit sám, protože v neděli připravovaly program jednotlivé rodiny. Teprve v pondělí ráno jsme se všichni zase sešli k prohlídce školy, města a přijetí na radnici. Další dny už utíkaly jako voda. Navštívili jsme univerzitu v Kemptenu, stříleli z luku, prohlédli si nové muzeum místních hasičů, seděli ve vojenském letounu, procházeli se s lamou a utráceli v hlavním bavorském městě – Mnichově. Stejně pestrý jsme si udělali i společný večerní program. Druhá část výměny proběhne na konci dubna.

Lenka Sejnová

 

“Má rodina byla opravdu úžasná. Většina programu byla opravdu zábavná a zajímavá, avšak nikoliv vše. Mně osobně nejvíce zaujala farma lam, kde jsme každý dostal svou vlastní lamu a šli s nimi na dvouhodinovou vycházku. Také Allianz aréna v Mnichově byla zajímavá nebo společný velký ,,piknik“ ve školní menze, kde se sešli Francouzi (kteří měli také výměnný pobyt), my Češi a naši výměnní partneři, všichni jsme společně jedli a mohli si mezi sebou povídat a poznávat se navzájem nejen s Němci, ale i s Francouzi. Celý ten týden v Kaufbeurenu byl skvělý a už se těšíme, až přivítáme naše německé přátele u nás v Jablonci nebo až se do Kaufbeurenu vydáme v létě na tradiční středověký Tänzelfest.”

Dan – účastník výměny