Studentské prezidentské volby: druhý poločas

Studentské prezidentské volby: druhý poločas

Studentské prezidentské volby: druhý poločas

22. ledna 2023

Pět týdnů a jeden den, přesně tak dlouhý čas na odpočinek mezi jednotlivými koly studentské verze prezidentských voleb dostali žáci na středních školách v Česku – Randovku nevyjímaje. Organizace se znovu ujali, nyní již z prvního kola ostřílení, účastníci věhlasného SASu. Svou práci znovu odvedli na výbornou, k žádným manipulacím s volbami nedošlo. (A pokud došlo, tak stejně neovlivnily výsledky.) (A pokud ovlivnily výsledky, tak nijak významně.) (A pokud ovlivnily výsledky významně, tak to jsou falešné zprávy, stejně na nás nic nemáte, opět zmanipulovaná novinářská žumpa, kdo vás platí??)

Hlasovalo se, stejně jako v reálných prezidentských volbách, mezi postupivšími kandidáty (překvapivě zde chybí poslanec za SPD Jaroslav Bašta, kterému odhady respektovaných expertů alternativní [čti: jediné pravdivé a nepodplacené] scény přisuzovaly zisk až 70 %) Petrem Pavlem a Andrejem Babišem.

Účast na Randovce oproti prvnímu kolu znatelně vystřelila, což mohlo a nemuselo být způsobeno pozměněným umístěním volební “místnosti” na chodbu v přízemí u výtahu, na 188 hlasů, z nichž bylo 5 neplatných.

Výsledky hlasování si pak mohou zadat s nejlepší tradicí takových vyspělých demokracií jako jsou Sýrie, Mosambik, či ironicky, hnutí ANO 2011. Generál ve výslužbě Petr Pavel drtivě vyhrál se ziskem 175 hlasů – 95,63 %. Poslanec Andrej Babiš pak obdržel zbylých 8 – 4,37 %, což je mimochodem, na počet hlasů, zisk shodný s prvním kolem – ovšem procentuálně kvůli vyšší účasti ještě méně.

Oproti republikovému průměru středních škol i gymnázií vybírali Randováčtí studenti Pavla více, o 10 a 5 %, resp. Tuto zprávu si vyložte jak chcete, pokud patříte k 95,63 % Randovky tak se můžete cítit dobře, v opačném případě už tolik ne…

Co se týče voleb studentských, jejich budoucnost vám nyní neřeknu. Další opravdové volby jsou na jaře příštího roku ty do europarlamentu. Zde si však dovolím parafrázovat známou reklamu na AntiRezin – až se na těhle stránkách bude o Studentských volbách mluvit příště, my [návštěvníci letošního SASu] už tady nebudeme.

Na závěr mi nezbývá, než popřát všem oprávněným voličům ve volbách za týden šťastnou ruku. Pokud byste se náhodou netrefili, nezoufejte. Za pět let máte další pokus, a pak zase, a pak zase…jednou to určitě vyjde. Všem občanům obecně si pak do příštích pěti let dovolím popřát hodně štěstí a pevnou vůli. Že to nemůže být horší jsme si přeci jen mysleli už v roce 2018. A 2013. A 2008.

Tak s chutí do posledního týdne téhle úžasné kampaně!