Tercie zachraňovala Madagaskar

Tercie zachraňovala Madagaskar

19. května 2007

V sobotu 19. května studenti V3.A výrazně oživili svou přítomností libereckou zoologickou zahradu. V rámci prezentace projektu v soutěži ,,Chraňme Madagaskar“ totiž několik žáků tercie pobíhalo po ZOO a bavilo návštěvníky v maskách lemurů. Zbytek třídy v zářivých oranžových tričkách, včetně paní profesorek Müllerové a Jungmannové, zaujal místa na soutěžních stanovištích a u prodejního stánku.

Protože bylo krásné počasí, vyrazilo do ZOO mnoho lidí. Pro návštěvníky jsme měli připravený bohatý program plný her a zábavy. Již u vstupu do ZOO obdržel každý vědomostní kvíz, na jehož otázky si mohl vyhledat odpovědi na našich informačních tabulích, věnovaných právě problematice Madagaskaru a jeho ohroženým druhům. Pro malé návštěvníky ZOO jsme uspořádali různé dovednostní soutěže, za jejichž plnění děti dostávaly razítka. Za odměnu si pak domů mohly odnést některou ze zajímavých cen.

Ti z návštěvníků, kteří si nechtěli zasoutěžit, si alespoň mohli od nás za symbolickou cenu odnést malý suvenýr. Prodejem těchto malých keramických lemurů, přívěsků, pamětních destiček a korálkových zvířátek, které jsme sami vyrobili, se nám podařilo vybrat částku vyšší než 5000 Kč.

V konkurenci dalších 2 škol jsme nakonec obsadili skvělé 1. místo. Mezi ceny, které jsme získali, patří mimo jiné permanentní vstupenka do liberecké ZOO pro celou třídu na školní rok 2007/2008. Dále jsme obdrželi pozvání na červnovou tiskovou konferenci přímo do liberecké zoologické zahrady, kde bychom měli oficiálně předat výtěžek z naší akce zástupcům ZOO Liberec.

Všem, kteří se 19. května přišli do ZOO podívat, moc děkujeme. Doufáme, že se vám naše akce líbila!