The best of Jan Saudek & Výběr z díla Alfonse Muchy

The best of Jan Saudek & Výběr z díla Alfonse Muchy

16. března 2006

Dne 16.3.2006 vyjeli studenti našeho gymnázia do Prahy. Jednalo se o studenty SHP (seminář humanitních předmětů) a o příznivce výtvarného umění…

Cílem exkurze bylo shlédnutí výstavy THE BEST OF JAN SAUDEK, výběr díla Alfonse Muchy (obě výstavy v galerii U bílého jednorožce) a samozřejmě také shlédnutí skvostů české architektury.

Celá naše skupina, tentokrát hodně početná – 40 studentů, zahájila exkurzi na Hradčanském náměstí odkud si vyšla do Nového světa , na Loretánské náměstí, Nerudovou ulicí do Karmelitské, na Kampu a Staroměstské náměstí. Po přestávce na oběd jsme se sešli U bílého jednorožce, abychom si prohlédli díla Alfonse Muchy a tolik diskutované fotografie Jana Saudka. Na obě výstavy jsme byli teoreticky připraveni a jen jsme očekávali, jaká bude realita. Každý si přišel na své.

Výstava Alfonse Muchy se líbila ale neohromila.

Výstava fotografií Jana Saudka nás ohromila.Najednou jsme si všichni uvědomili, jak je Jan Saudek citlivý a vnímavý fotograf. Samozřejmě, že některé fotografie studenty zaskočily.Téma, které pana Saudka inspirovalo – divadlo života – se totiž před námi odvíjelo se vším všudy – zrození, dospívání, láska, stáří, nevinnost, krása, ošklivost. Při návratu domů jsme měli o čem diskutovat a přemýšlet.