Tour de Boby

Tour de Boby

26. ledna 2010

V neděli 24.1.2010 proběhl první ročník třídního bobystického „závodu“ 1.A z Hrabětic přes Slovanku a Maxov do Jablonce nad Nisou..

Na startu se objevilo 11 závodníku plně vyzbrojených lepším i horším sjezdařským vybavením. Jedna skupina závodníků využila lehkého přenosu ježdíků, ovšem horších sjezdařských výkonů. Druhá přišla s velmi kvalitními boby, které ve třech případech využívaly k manipulaci volant. Začátek závodu byl umístěn do oblasti pod Severákem, kde pořadatelé závodu připravili závodníkům teplé občerstvení v podobě ovocného čaje. Celý závod bylo slunečno.

První etapou byla vrchařská prémie na Slovanku, svým převýšením při pomínající slavné stoupání na Alpe dHuez. Zde si sáhla řada závodníků na dno svých sil a již se těšila na mírně klesající úsek ze Slovanky nad Maxovskou louku, kde končila první etapa závodu. Následovala časovka po maxovských pláních. Někteří ze závodníků zvolili velmi ostré tempo a ujížděli svým kolegu.

V průběhu závodu byla ovšem přistižena stáj Masa, která odcizila stáji Bapu velmi kvalitní boby a muselo proto zasednout představenstvo závodu u dřevěného stolu v penzionu U Yettiho. Rozhodlo o mírném trestu pro tento tým a udělilo mu penalizaci v podobě polévky, svíčkové, palačinky se zmrzlinou a ovocem U Tomíčka. Závodník však sankci přijmul s úsměvem a následně i plným žaludkem.

Třetí etapou byl přejezd Maxovské louky, sjezd tobogánem a závěrečné klesání pod Jindřichov. Závodníci využívali při sjezdu zákrytových formací známých z anglických letek Supermarine Spitfire. Následovala společná fotografie závodníků a krátký sjezd k Jabloneckým sádkům. Závody nakonec v individuálních kategoriích dopadli takto:

1. Skokani roku (skupiny) – stáj Ryma a Baky
2. Skokan roku (jednotlivci) – stáj Zdeha
3. Nejlepší vrchař – stáj Lupo
4. Nejlepší časovkář – stáj Ryma
5. Nejlépe vybavená stáj – Bapu
6. Síň slávy – stáje Masa,Jasu, Miku, Dikl, Pebl, Carras

Děkuji všem zúčastněným i divákům a těšíme se za rok zase na shledanou, Zdeněk Hanák.