Tradiční listopadové ocenění úspěšných

Tradiční listopadové ocenění úspěšných

18. listopadu 2017

V úterý 14. listopadu proběhlo jako každoročně slavnostní shromáždění studentů a pedagogů školy u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii, během kterého se vždy ohlížíme za uplynulým školním rokem a oceňujeme ty, kteří v něm významně uspěli na poli sportovním či studijním.

Letos převzali program i organizaci setkání samotní studenti, jak ti současní, tak bývalí. Moderátorem byl Jirka Pop ze 4.A. Ceny úspěšným přišel předat Petr Tulpa, bývalý ředitel naší školy a současný náměstek hejtmana Libereckého kraje pro oblast školství. Ten ve svém projevu připomněl význam událostí 17. listopadu i hodnot svobody a demokracie v dnešní společnosti. Oceněna pak byla bezmála padesátka studentů a sportovců.

Druhou část programu obstarala parta cestovatelů – dvou bývalých studentů naši školy Jiřího Kočíba, Dominika Lišky a našeho současného studenta Marka Cóna. První dva jmenovaní podnikli v roce 2014 pěší cestu do italských Benátek po stopách Karla Hynka Máchy. O tři roky později v roce 2017 pak pánové prošli pěšky vzdálenost téměř trojnásobnou z jihu na sever Norska. A právě o své zážitky z cest se přišli rozdělit.

Jak to v Eurocentru probíhalo je možné zhlédnout i v krátké reportáži televize RTM+.