Týden konverzace s rodilými Němci a Francouzi

Týden konverzace s rodilými Němci a Francouzi

28. února 2014

Pro studenty oktávy a 4.ročníku byl právě uplynulý týden ve znamení němčiny a francouzštiny. Od středy 26. do pátku 28. února totiž proběhl tradiční intenzivní kurz druhého cizího jazyka s rodilými mluvčími…

Cílem této akce je autentická konverzace s rodilými mluvčími, v letošním roce s Jérômem Boyonem a Didierem Delépinem za francouzskou a Robertem Schillerem a Yannickem Baumannem za německou stranu.
Studenti měli možnost si vyzkoušet, jaké to je konverzovat s cizincem a dorozumět se s ním v běžných životních situacích, dozvěděli se spoustu nového i z reálií Německa a Francie. Protože pan Didier je rodilý Normanďan, nechal studenty francouzštiny „odcestovat“ do svého domova, seznámil je s místními zvyky, písněmi nebo kuchyní. Ti, kteří vydrželi až do pátka, měli možnost něco z místních specialit také ochutnat.

Věřím, že si z tohoto netradičního vyučování studenti odnesli co možná nejvíce a i když ne všichni z těchto jazyků maturují, uvědomili si, že jejich znalost je v dnešní době nezbytná.