Týden plný anglického jazyka

Týden plný anglického jazyka

1. listopadu 2006

Týden plný anglického jazyka, anglických zvyklostí i libůstek prožívají v těchto dnech studenti jabloneckého Gymnázia a sportovního gymnázia. Mladí lidé ze septimy byli totiž na celý týden oproštěni od výuky všech ostatních přdmětů a denně věnují nekolik hodin pouze angličtině. Cizímu jazyku je navíc vyučují zahraniční lektoři.

V rámci anglického týdne absolvují studenti septimy, osmiletého gymnázia, třicet hodin výuky. Každý den tráví ve společnosti učitele šest vyučovacích hodin.

Při hodinách si hrají nebo vyráží do ulic

„Jde o intenzivní kurz, který není pouze výukou ve třídách. Lektoři Peter Tracey a Jennifer Shaw je učí formou her, konverzačních scének a jinými neobvyklými způsoby,“ vysvětlila jedna z učitelek gymnázia Gabriela Šimůnková. Mimo to se dále mladí lidé naučí třeba anglické tance, seznamují se s anglickou kulturou nebo autory a vyráží také do jabloneckých ulic. „Peter Tracey není našim studentům neznámým, protože s ním spolupracujeme už tři roky a několikrát zde byl již vyučovat,“ objasnila Gabriela Šimůnková.

Účastníci nezvyklé vyučování vítají

Ze způsobu vedení výuky učitelem z městečka Bedlington od anglického New Castle jsou septimáni doslova unešeni. „Je to skvělá změna oproti běžné výuce. Něco podobného jsme dosud neměli. Jsem z toho nadšená,“ říká jedna z účastnic anglického týdne Zuzana Tulpová. Studenti vítají hlavně to, že se tímto způsobem výuky naučí více praktičtějších, v životě použitelnějších věcí. „Budu třeba vědět, jak se chovat při cestování. Například jsme zkoušeli scénku, kdyby mě na letišti v Anglii kontrolovali zavazadla. Teď už bych věděla, co po mně chtějí a co mám dělat,“ přiblížila způsob výuky další z účastnic Martina Fólová. Nové poznatky o literatuře prý studenti využijí například při maturitní zkoušce. „Vůbec nejlepší je ale náš učitel Peter. Je s ním sranda, je přítelský a impulzivní,“ shrnula spolupráci se zahraničním pedagogem studentka Tereza Skrbková.