Učitelé porazili tým studentů v hokeji 11 : 8

6. února 2008

Ve středu 6.února večer se v jabloneckém hokejovém svatostánku odehrálo další z hokejových klání mezi učiteli a studenty. V týmu kantorů nastoupili pod vedením pana ředitele T.Hofrichtera ostřílení borci P.Jandera, J.Pulíček, Z.Hanák, I.Mališ, P.Pícha, M.Hollósi, L.Bednář, M.Vlček a na hostování z konkurenčního gymnázia J.Krupčík…

Na poslední chvíli byla do týmu nominována i studentka prvního ročníku sportovního gymnázia N.Horáková, jejímž zařazením studenti neprozřetelně pohrdli. Za studenty nastoupili ze 4.A M.Melichárek, M.Pelíšek, A.Čičmanec, M.Ulman, J.Húbner a J.Boch, ze 3.A. M.Hribik, J.Drbohlav a J.Kučmaš, z V 7.A V.Puš a V.Matek a z 2.A J.Lejsek. Hrálo se na tři trochu kratší třetiny, rozhodčím byl náš bývalý student M.Chomča.

Už po prvních minutách bylo zřejmé, že nepůjde o žádnou selanku. Utkání mělo vysoké tempo. Hrálo se ale velmi ohleduplně. Na konci první třetiny šli studenti do vedení v poměru 5 : 3. V druhé třetině se začal poměr sil pomalu obracet. Mýlil se, kdo se domníval, že ve třetí třetině dojdou učitelům síly. Opak byl pravdou Tým učitelů působil kompaktním dojmem a studenty vydařenými kombinacemi stále více přehrával. Některé akce dokonce sklidily potlesk na otevřené scéně. Jeden za druhým braly za své tipy přihlížejících studentů, kteří očekávali vítězství svých barev. Konečný stav 11 : 8 pro učitele nemohl přítomné překvapit a odpovídal poměru sil na ledě. Inu, jak praví stará sportovní pranostika:“S dorostem se neprohrává.“

Výborný výkon podali oba gólmani – septimán V.Matek, ale hlavně neuvěřitelně mrštný a obětavý I.Mališ v brance učitelů. Ten svými tygřími skoky uváděl tribuny v úžas a soupeře v zoufalství. Jediným vážnějším tělesným kontaktem byla hra tělem pana ředitele, který M.Melichárkovi předvedl, jak si představuje dokonale nepružný ráz, a téhož zalehl. Vše ovšem v rámci pravidel. Jazýčkem na vahách se ale ukázal start patnáctileté N.Horákové za učitele. Tato mladá dívka technicky převyšovala většinu hráčů a přispěla k vítězství učitelů čtyřmi góly.

Vydařené akci lze vytknout snad jen nulovou propagaci, která měla za následek téměř prázdné tribuny. Těch pár šťastlivců, kteří se o zápase dozvěděli a do hlediště dorazili, shlédlo pohledný a korektně vedený duel. Účastníci se shodli, že se pokusí dohodnout se na odvetě ještě během této „zimy“.