Úplatky, prachy, korupce

Úplatky, prachy, korupce

13. prosince 2017

Úplatky, prachy, korupce!

V tomto duchu se nesl workshop pro studenty SAS…

Ve čtvrtek ráno jsme se studenti Semináře aktuální svět sešli v zasedací místnosti, kde už byl připraven tým lidí z Nadačního fondu proti korupci. Nikdo moc nevěděl, co přesně bude následovat, ale po krátké instruktáži a přednášce jsem už byli všichni zasvěceni s tím, co se bude následujících 90 minut dít.

Na začátku jsme byli rozdělení do 4 skupinek, ve kterých jsme se stali zastupiteli města Jablonec nad Nisou s cílem připravit a lobovat za náš návrh řešení nějakého problému týkajícího se města. Jelikož nemáme s politikou valné zkušenosti, byl nám přiřazen kouč, který vše korigoval.

Během celého vymýšlení na nás byly připraveny nástrahy. Lídři z ostatních týmů se nás snažili vydírat, podplácet, přemlouvat k věcem, které nejsou příliš legální.  Ve finálním zasedání zastupitelstva prošly ze 4 návrhů 3, což byl úspěch. Jediný, který neprošel, byl návrh na regulaci kasín v Jablonci nad Nisou… Ať žije hazard. :(

Když se odhlasovaly návrhy, které každá skupinka vymyslela, následovalo vyhodnocení soutěže. Správně odpověděli téměř všichni, ale ne všichni mohli vyhrát a tak se SPRAVEDLIVĚ vylosovali 3 výherci, z toho 2 byli z jednoho týmu. Náhoda?

Na závěr nám zástupci fondu Proti korupci rozdali krásné trička, následovala rychlá společná fotka a hurá na další předměty.