Úspěšné tažení našich basketbalistek

Úspěšné tažení našich basketbalistek

19. března 2013

Basketbalistky hlásí: Cíl splněn – blížíme se vytouženému snu!

V letošní sezóně 2012 / 2013 hrály naše hráčky dvě soutěže. Svou věkovou kategorii – Kadetky U17 – a soutěž starších hráček – Juniorky U19.
Zatím co v kategorii U17 patřily naše holky k favoritům celé ligy a tomu odpovídal i náš cíl vyhrát svou skupinu a přes play off se pokusit hrát kvalifikaci o nejvyšší soutěž – extraligu Kadetek U17, v kategorii Juniorek bylo naším cílem udržení se v této soutěži.

A jak to dnes vypadá?

Kategorii U17 jsme vyhráli s 21 vítězstvími a pouze jednou porážkou. Tím jsme postoupili do druhého kola play off, kde se utkáme se 4.celkem moravské skupiny na 3 vítězná utkání. Vítěz (doufáme, že Jablonec) postupuje do kvalifikace o extraligu. Tři týmy se tu utkají mezi sebou a vítěz postoupí do nejvyšší soutěže. Naši velkou výhodou bude, pokud tam dojdeme, domácí prostředí, ve kterém se turnaj uskuteční.

V kategorii U19 máme před sebou poslední dvě utkání v Ústí nad Labem a Teplicích. Pokud v obou zvítězíme, jdeme také do play off!!
Mnoha lidem se tento úspěch zdá neuvěřitelný (hrajeme proti hráčkám až o dva roky starším), ale hráčky sami svými výkony a přístupem k tréninkům jednoznačně dokazují to, na co mají.

Náš tým je známý tím, že nemáme pouze jednu či dvě hvězdy, se kterými stojí a padá hra Jablonce, ale že hrajeme nad poměry ligy kolektivně.
Přesto si dovolím vyzdvihnout několik individuálních výkonů:
Čmejrková, Klokočníková a Pilná hostují do extraligového Trutnova, kde se jim poměrně daří.
Čmejrková a Klokočníková byly pozvány k širšímu výběru reprezentace.
Vacková zaznamenala takový nárůst výkonnosti, že o ní mají zájem, jak ženy TJ Bižuterie Jablonec n.N. ve II. lize žen, tak i Aritma Praha, která chce v příštím roce postoupit do extraligy Juniorek U19.
Souhrnné statistiky ze všech zápasů najdete zde.

O utkáních, která budeme hrát doma, vás budeme včas informovat. Budeme rádi, když nás přijdete povzbudit a podpořit.