Úspěšný vstup našich lyžařů do letošní sezóny

10. ledna 2013

Při nominačních závodech na Horních Mísečkách získali naši lyžaři tři nominace na MSJ A EYOWF!!

Ve dnech 4. – 6. 1. 2013 proběhly na Horních Mísečkách závody Českého poháru dospělých a dorostu – nominační závody na MS-J, MS-U23 a EYOWF 2013.

V pátek 4. 1. se za silného větru konal sprint klasicky, ve kterém se nejvíce dařilo Michalu Bartůňkovi, který ve finále obsadil celkově 6. pozici, čímž vyhrál kategorii juniorů. Tímto výkonem si zároveň zajistil nominaci na MS juniorů konané na konci ledna v libereckém Vesci. Stejný den byl pro dorost pořádán prolog 2,5km klasicky, kde svou výkonnost potvrdil třetím místem Jonáš Bešťák.

V sobotu 5. 1. se v obou kategoriích závodilo volnou technikou. Umístění na stupních vítězů ( 3. místo ) si v kategorii juniorů vybojoval Petr Knop, kterému na vítězství chybělo 7,2 vteřiny. Druhou medailistkou byla v kategorii juniorek Karolína Preislerová, která obsadila krásné 2. místo.

S nedělním velmi proměnlivým počasím ( déšť, sníh, vítr ) se naši závodníci poprali bravurně. Dorostenci se popasovali v klasické technice – nejlépe Jonáš Bešťák, který svou kategorii dorostenců starších jednoznačně vyhrál a díky tomu si zajistil jistou nominaci na EYOWF konaný v rumunském středisku Brasov. Zároveň velmi pěkné 8. místo v této kategorii obsadil Marek Černohorský, Petr Pilz byl 12.

Pro kategorii dospělých byl nachystán skiatlon – 5km, resp. 10km klasicky a 5km, resp. 10km volně. Karolína Preislerová v kategorii juniorek opět předvedla velmi pěkný výkon, který ji vynesl bronzovou pozici. Jednoznačným vítězem pak byl v kategorii juniorů Petr Knop, který svou kategorii vyhrál a zároveň se dokázal popasovat i s kategorií mužů, ve které obsadil nádherné 4. místo. Úspěšnost jabloneckých barev podtrhl i bronzový Jakub Antoš.

Petr Knop i Karolína Preislerová si díky svým výkonům na Českém poháru zajistili, stejně jako Michal Bartůněk, nominaci na MS juniorů. GRATULUJEME!!!