Utkání němčinářů v krajském kole

Utkání němčinářů v krajském kole

Utkání němčinářů v krajském kole

26. února 2020

V letošním roce se utkali nejlepší němčináři obou kategorií ve stejný den. V pondělí 24.2. jsme tudíž vyrazili hájit barvy Randovky opravdu v silné sestavě.

Soutěž hostil již tradičně DDM Větrník, kde je velice příjemné zázemí. Při čekání na zahájení panovaly mezi studenty trochu rozpaky, které všichni skrývali za “důležitou” práci s telefonem. Karlovi a Ondrovi se však brzy podařilo tuto hradbu prolomit a živě konverzovali. Výborně jim to šlo i v německém jazyce, Ondřej se trochu potil při tématu o německém a českém školství, Karel “zasvěceně a ohnivě” pohovořil o problematice cizinců.

Konkurence byla vyrovnaná, ale výsledek pro Randovku velmi pozitivní. Ondřej Polák vybojoval díky výbornému poslechu 1. místo a postupuje do celostátního kola. Karel Maryško se umístil na pěkném 4. místě a přidal tak do své sbírky další pěkný výsledek.

Neztratily se i naše budoucí naděje. Danča Běhounková si odnesla diplom za 3. místo a Jiří Podaný přidal ke svým četným úspěchům v ostatních předmětech 6. místo.

Komise německého jazyka všem blahopřeje

 

Lenka Sejnová