Velikonoce na školní zahradě

Velikonoce na školní zahradě

Velikonoce na školní zahradě

23. dubna 2022

Třída V5.A si ve středu 13. dubna zpříjemnila poslední hodinu angličtiny před prázdninami. Stalo se tomu tak pod vedením paní učitelky Žmolíkové. Studenti vytvořili skupinky, v nichž měli za úkol vymyslet nějakou hru s velikonoční tématikou. Počasí nám přálo, takže se hry odehrávaly ve školní zahradě.

První skupina si připravila „hádej kdo” se zásobou anglických velikonočních slovíček. Žáci pak pomocí různých otázek zjišťovali, jaké slovíčko mají.

Na začátku druhé hry si každý vybral vajíčko. Úkolem bylo uhodit vajíčko protihráče tak, aby jeho vejce prasklo. Vítěz pak postoupil do dalšího kola. Do tohoto turnaje se zapojila i paní učitelka, ale bohužel jí ve druhém kole vajíčko prasklo, takže byla ze hry eliminovaná.

Ve třetí hře měli žáci za úkol házet s uvařenými vejci na postupně větší vzdálenosti. Hráč, kterému vajíčko spadlo, ze hry vypadl. Čím déle hra trvala, tím více byla vajíčka oloupaná a náchylnější k rozpadu.

Po skončení poslední aktivity studenti uklidili prasklá vejce a vydali se na oběd. Za pěkně strávenou hodinu děkujeme paní učitelce, že s návrhem na zpestření vyučování přišla.

Lucie Beldová, V5.A