Vítězství v juniorském maratonu v Praze

Vítězství v juniorském maratonu v Praze

13. května 2014

Družstvo složené ze studentů gymnázia se sportovním zaměřením zvítězilo na Juniorském maratonu v Praze…

Pražský mezinárodní maraton ( nebo též Volkswagen Maraton Praha ), známý pod anglickou zkratkou PIM ( Prague International Marathon ), je maratonský závod ( 42,195km ) založený v roce 1995. Je pořádán v ulicích Prahy každoročně v květnu. I přes svou krátkou historii se závod zařadil mezi nejprestižnější svého druhu na světě a Mezinárodní atletickou federací ( IAAF ) mu byla v roce 2010 udělena zlatá známka, kterou drží 17 nejkvalitnějších maratonů. Trať vede středem města a okolo řeky Vltavy.

Součástí maratonského víkendu je i řada doprovodných běhů. Jednoho takového běhu – juniorského maratonu pro deset studentů střední školy – se zúčastnilo i družstvo našich studentů, složeného ze závodníků běhu na lyžích, biatlonu a atletiky, kteří si svou účast na tomto finále vybojovalo díky jasnému vítězství v semifinálovém kole, konaném v Jilemnici. Naše družstvo se od druhého do devátého úseku drželo na druhé pozici, na úseku desátém se podařilo vedoucí štafetu dostihnout a rozhodujícím nástupem v cílové rovince porazit štafetové družstvo z Nového Města na Moravě. Třetí místo obsadila štafeta z Jilemnice.

Družstvo běželo ve složení:

  1. úsek – Jonáš Bešťák – běžecké lyžování – S4. A
  2. úsek – Adam Douda – běžecké lyžování – S4. A
  3. úsek – Barbora Šambergerová – biatlon – S2. A
  4. úsek – Daniel Szatmari – atletika – S4. A
  5. úsek – Věra Kartousová – běžecké lyžování – S3. A
  6. úsek – Lukáš Bartůněk – běžecké lyžování – S2. A
  7. úsek – Eliška Závěrková – běžecké lyžování – S1. A
  8. úsek – Jan Šaník – běžecké lyžování – S1. A
  9. úsek – Petr Šípoš – běžecké lyžování – S3. A
  10. úsek – Marek Černohorský – běžecké lyžování – S2. A

Za předvedené výkony a dosažený úspěch děkujeme všem účastníkům také i nemalému kolektivu, který jel s námi do Prahy vítězné družstvo podpořit