Vlakem za projektem

Vlakem za projektem

19. března 2018

Ani ledové březnové ráno a brzké vstávání neodradilo úspěšné studenty SAS, kteří se svými projektovými žádostmi postoupili do regionálního kola soutěže Navrhni projekt pořádané Ministerstvem pro místní rozvoj, v cestě do Hradce Králové, kde měli za úkol své projekty obhájit před odbornou porotou.

Z celkového počtu 26 projektů pro náš region Severovýchod do regionálního kola postoupilo 6 projektů, z toho 2 z naší školy, což je samo o sobě velký úspěch. Konkrétně postoupil projekt Lázně se vrací týmu ve složení Adam Balatka, Jiří Doubek, Jakub Müller a Ondřej Vlášek, a také projekt Míši Bartoňové s názvem S knihou do jiného světa.

S cílem neponechat nic náhodě se studenti připravovali i při cestě vlakem směrem do Hradce, kde již na ně čekal připravený konferenční sál.

Navzdory notné dávce nervozity se prezentace studentům vydařily. Obstojně se jim podařilo vypořádat i se záludnými otázkami poroty a nezbylo než čekat, až se porota poradí a vyhlásí výsledky.

Čekání nám organizátoři zkrátili občerstvením a krátkou exkurzí po místní knihovně (včetně její střechy), ve které se soutěž pořádala.

Naše projekty se nakonec umístily na velmi pěkném 3. (Lázně se vrací) a 4. (S knihou do jiného světa) místě.