Volejbal „Kantoři x maturanti“

22. prosince 2016

I na konci roku 2016 proběhl již tradiční a takřka legendární souboj maturantů proti učitelům o „Ámosův vyzývací pohár“. Kdo se letos těšil na zápas napínavý do poslední vteřiny, nebyl rozhodně zklamán.

V předvánočním čase se na palubovce naší tělocvičny už po mnoho let utkávají maturanti s pedagogy ve volejbale. Letošní termín připadl na pátek 16.prosince 2016. Není to jen nějaké takové přátelské pinkání – hraje se o „Ámosův vyzývací pohár“. Ten studenti ještě nikdy nezískali, což rok od roku zvyšuje prestiž této sportovní události. Letos sestavila každá ze tří maturujících tříd svůj vlastní tým, který doufal za podpory zaplněné tělocvičny učitele konečně porazit. Oktáva V 8.A = Galácticos, 4.A = Sekáči, sportovní S 4.A = All Blacks. V prvních dvou zápasech nadšení a snaha mládí nestačila na zkušenost a jistotu učitelů: Kantoři x V 8.A: 2 : 0 (25:12, 25:10), Kantoři x 4.A: 2 : 0 (25:13, 25:11). Největší šance na zisk poháru si dlouho dopředu dělal silný tým sportovní třídy S 4.A. Po vyhraném prvním setu 25:19 a vedení ve druhém se zdálo, že maturanti kráčí za vítězstvím. Hala byla na nohou. Jenže kantorům se podařilo stav vyrovnat a v dramatické koncovce druhý set vyhrát 27:25. V rozhodujícím tie-breaku šli učitelé rychle do vedení a studenti už nenašli sílu na odpověď: 15:6. Tím zůstává „Ámosův vyzývací pohár“ i nadále v držení učitelů. Na závěr výzva pro třeťáky a septimány – trénujte, za rok hrajeme.