Vyhráli jsme! Hurá…

Vyhráli jsme! Hurá…

14. dubna 2011

… no vlastně ani ne :(

Náš tým, Randováci ze sekundy, se od konce ledna každý týden účastnil soutěže pořádané společností Seznam.cz a.s. „Najdi, co neznáš!„. Soutěž je určena žákům druhého stupně ZŠ a nižšího stupně víceletého gymnázia. Hlavní cenou je 25 počítačů Dell pro školu. Takže motivace byla veliká. Soutěže se zúčastnilo 2251 týmů z celé ČR, z naší školy tři, z nichž jeden byli Randováci ze Sekundy.

A podařilo se, postoupili jsme do finálového kola. Čekalo nás deset obtížných otázek a jedna tipovací. I přes menší pochybnosti jsme na všechny otázky našli odpověď. Od výhry nás tedy dělila pouze otázka tipovací, která měla toto znění:

„První notebook pro domácnost byl společností Dell uveden v roce 2004 pod názvem Inspiron 1000. Kolik těchto modelů společnost Dell uvedla na celosvětový trh až do dnešního dne?“

Zdálo se nám divné, že by se otázka ptala jen na jeden jediný model (tj. Inspiron 1000), a nikoli na celou řadu notebooků. Měli jsme dojem, že zadání je na finálovou otázku příliš jednoduché, respektive jsme v tom hledali chyták. Nenašli jsme a v odpovědi uvedli počet modelů tři (Inspiron 1000), nikoli počet celé řady notebooků (Inspiron), jejichž počet byl v rozmezí 95-97.

Asi si dovedete představit jak nám bylo, když Seznam.cz zveřejnil, že jsme měli vyhledat všechny notebooky řady Inspiron (tj. počet 95-97), což se od naší odpovědi výrazně lišilo.

Neprodleně jsme napsali organizátorům soutěže, že si jsme jisti, že zveřejněná správná odpověď je špatná vzhledem k otázce. Odpovědí nám bylo, že Inspiron 1000 se vztahuje pouze k vydanému v r. 2004, a že „společnost Dell uvádí model = Inspiron. Model se nevztahuje k číslu.

Jenže na oficiálních stránkách technické podpory Dell se uvádí, že Inspiron je pouze typové označení, nebo také označení produktové řady, zatímco číslo 1000 je označením modelu (viz přiložené snímky z webového prohlížeče). Zajímavé, že?

Takže soutěž pro nás byla vlastně velice úspěšná, protože jsem našli to, co ani organizátoři soutěže neznají!

Pokusíme se vznést proti výsledkům soutěže námitku, pokud nás chcete podpořit doporučte tento článek přes facebook tlačítko. Děkujeme!