Výlet za kulturou

Výlet za kulturou

13. června 2009

Naši maturanti se odebrali na „ svatý týden“ a my jsme konečně měli čas podniknout s naší třídní výlet za kulturou…

Započal v deset hodin v neděli ráno u školy, kde jsme měli sraz. I přesto, že byl odjezd komplikován cyklistickými závody, k autobusu jsme zdárně cestu našli.
Poté, co autobus vyrazil, po hodině a půl v něm strávené jsme dojeli do Prahy.
Strmé schody k Pražskému hradu, které jsme zdolali i s naší vozíčkářkou Verčou, nás dovedly do muzea miniatur.
Když jsme zhlédli například okovanou blechu s nůžkami, vláček i s cestujícími na vlasu nebo miniaturní Eiffelovu věž v pecce třesně, tak jsme ohromení odcházeli do knihovny, která byla hned naproti. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že ve Strahovském klášteře nejsou jenom staré knihy, ale i staré zbraně nebo želví krunýře.
Poté jsme se šli podívat do kostelíku, kde hrál na varhany samotný Mozart.
Po absolvování celého poznávacího výletu jsme dostali rozchod u Karlova mostu. Většina z nás šla na oběd, jak jinak než do Mc´Donaldu.
Oběd nás posilnil, a tak jsme šli hledat cestu ke Stavovskému divadlu. Když jsme ho našli, udělali jsme si „exkurzi“ k Václavskému náměstí. Když jsme opět úspěšně zvládli cestu k divadlu, začalo představení, které bylo vyvrcholením celého výletu.
David a Goliáš aneb Pepička to zařídí, bylo zajímavě pojato a odehrávalo se v krámě pana Davida. Výborně bylo zvoleno i obsazení herců, mohli jsme vidět například Václava Postráneckého, Tatianu Medveckou nebo v neposlední řadě Petra Němce.
Po vydařeném představení netrvala cesta zpět tak dlouho, neboť jsme byli všichni unavení, a tak byl náš návrat po desáté hodině spásou. I přes to, že jsme druhý den byli ve škole jako bez života, se nám tento výlet velice líbil.