Výměnný pobyt – studenti z Kaufbeurenu u nás

Výměnný pobyt – studenti z Kaufbeurenu u nás

26. června 2012

Tímto týdnem skončil další ročník výměnného pobytu mezi partnerskými městy Jablonec nad Nisou a Kaufbeuren.

I tentokrát měl veliký úspěch a to nejen proto, že všichni účastníci nemuseli v tyto dny chodit do školy, ale také z toho důvodu, že jsme dostali možnost poznat mnoho nových lidí s jinými názory, jejich denní režimy a problémy a prostředí, ve kterém žijí. Vždyť nebýt této akce bych ani nevěděl, že nějaký Kaufbeuren existuje a jediný Jablonec, který by Němci znali, by byl ten Nový, co mají za rohem.

V sobotu večer jsme si konečně mohli vyzvednout naše německé přátele a téměř všichni si ihned po setkání našli nějaké místo na sledování fotbalového utkání Německo – Portugalsko, jehož pozitivní výsledek již z počátku dodal společně strávenému týdnu optimismus a dobrou náladu.

Návštěvníci z Kaufbeurenu se nadšeně zapojovali do všech aktivit, které jim naše škola připravila a to od seznamování se s jabloneckými tradicemi a městem jako takovým, až po pěší výlet po okolí. Nicméně musím podotknout, že největší úspěch měl mimoprogramový laser-game a společné večerní akce.

Na oplátku jsme si mohli otestovat naše schopnosti v německém jazyce, ale díky vzdělanosti a národnostní pestrosti obou stran nechyběla ani angličtina, francouzština a ruština.

Všem nám výměnný pobyt přinesl hrozně moc a já jen lituji, že se příští rok nemohu zúčastnit znovu.