Z republikového finále v přespolním jsme přivezli zlato!

Z republikového finále v přespolním jsme přivezli zlato!

Z republikového finále v přespolním jsme přivezli zlato!

17. listopadu 2021

V úterý 26.10.2021 se několik týmů z našeho gymnázia zúčastnilo republikového finále v přespolním běhu v Novém Městě na Moravě. Vyjížděli jsme v brzkých ranních hodinách od školy, abychom stihli slavnostní nástup v celosvětově známé Vysočina areně.

První kategorií, která byla zastoupena běžci z Randovky, byla kategorie IV. – chlapci (Benda Vojtěch, Mučica Kryštof, Brožek Matěj a Dutka Ondřej), kde nejlepší umístění zaznamenal Vojta, který skončil na šestém místě. Celkově skončili kluci na pátém místě v kategorii družstev.

Poté přišla na řadu kategorie V. – dívky (Podzimková Eliška, Kovářová Lucie, Kohoutová Zuzana, Dubská Lucie a Dubská Barbora). Eliška vybojovala výborné druhé místo a společně se svým družstvem obsadila místo první.

Poslední kategorií a také jedinou, ze které byl možný postup na Mistrovství světa pro první družstvo, byla kategorie VI. – chlapci (Tkáč Matěj, Mairich Filip, Jehlička Tomáš a Farský Jakub). Nejlépe se v této kategorii umístil Matěj, který skončil na nepopulárním, ale přesto krásném čtvrtém místě. Celkově kluci, jako tým, skončili na třetím místě.

Počasí bylo úplně ideální a závody byly pěkně zorganizované. Za celý tým z Randovky mohu říci, že jsme si to všichni užili a velkou radost nám udělala také zastávka v McDonalds na zpáteční cestě.