Zájezd do Francie

Zájezd do Francie

Zájezd do Francie

15. října 2019

51 studentů, 3 učitelky, 1 průvodkyně a 2 řidiči – to bylo osazenstvo autobusu, který se vydal v neděli 6. října na cestu do Normandie a Paříže vstříc novým zážitkům a dobrodružstvím. 

A že bylo co objevovat! Obdivovali jsme zahrady i dům Clauda Moneta v Giverny, prohlédli jsme si města Caen a Rouen, připomněli si hrůzy 2. světové války v Arromanches i na americkém hřbitově nad pláží Omaha, prošli jsme se po malebném přístavu Honfleur, i přes silný vítr vyšplhali na útesy v Étretatu a užili si dechberoucí pohledy na moře a nevynechali jsme ani jednu z nejnavštěvovanějších památek celé Francie – klášter Mont Saint Michel. 

Po třech dnech v Normandii jsme se přesunuli do Paříže a v rámci časových možností navštívili to nejlepší, co francouzská metropole nabízí – Montmartre s bazilikou Sacré-Coeur, muzeum Louvre se slavnou Monou Lisou, rušný bulvár Champs-Elysées a na závěr dominantu města a sen snad každého turisty na světě, proslulou Eiffelovu věž. 

Přestože předpověď počasí k nám nebyla milosrdná, vše se nakonec odehrálo jen s několika drobnými přeháňkami, a tak doufám, že se všem zúčastněným francouzský týden líbil a budou na něj ještě dlouho vzpomínat.

Dík patří studentům za téměř bezchybné chování i mým kolegyním Jitce Beranové a Katce Vrajíkové za to, že vše proběhlo hladce a s úsměvem. 

Takže, merci, Francie, byla jsi skvělá jako vždy a snad brzy au revoir!

G. Šimůnková