Závody v běžeckém lyžování

12. března 2017

Dne 28. 2. 2017 se na Bedřichově uskutečnily závody v běžeckém lyžování pro základní a střední školy.

Autobus nás odvezl z Jablonce do Bedřichova a v 9.15 jsme se již všichni sešli na stadionu. Počasí nám moc nepřálo, a tudíž ani kvalita sněhu nebyla moc slavná. S tím přicházel první problém, co budeme mazat, jelikož závody se jely klasicky. Nakonec těm co měli namazáno, ale i těm co neměli, nezbylo nic jiného než jet „na Řezáče“, tj. celou dobu soupaž.

A teď už k tomu jak jsme dopadli. Závodů se zúčastnilo asi sedm škol. Bylo šest kategorií a v každé kategorii bylo kolem dvaceti lidí. Kategorii mladší kluci, vyšší gymnázia a střední školy jsme neobsadili. Mezi naše nejúspěšnější závodnice patří Bára Dubská (V2.A), která se v kategorii mladších dívek, umístila na krásném šestém místě a její spolužačka Katka Brožová na místě osmém v téže kategorii. Nejúspěšnějším závodníkem naší školy se stal Matouš Matoušek (V3.A), který ve své kategorii zvítězil a do cíle dojel s velikým náskokem bez známek únavy. Bohužel nás jelo tak málo, že jsme nesložili ani jediné družstvo, tudíž jsme se umisťovali jen individuálně.