Zimní sportovní kurz V 6. A a 3. A 2007

Zimní sportovní kurz V 6. A a 3. A 2007

1. dubna 2007

V neděli 25. 3. bylo před naším gymnáziem rušno. Studenti sexty a třeťáku odjížděli na zimní sportovní kurz do Alp. Tentokrát měli namířeno k rakousko-italským hranicím v Korutanech. Do Rakouska dorazili v ranních hodinách…

Kurz proběhl pod vedením lyžařských instruktorů P. Jandery, Z. Krupčíkové, M. Podoubského a B. Mottlové – instruktorky lyžování a snowboardingu.

Ubytováni byli ve vesničce Nötsch asi 40 km od lyžařského střediska Nassfeld. (www.nassfeld.at) Ubytování bylo letos mimořádně příjemné v třech penzionech. Studenti měli k dispozici 2 až 4 lůžkové pokoje s kuchyňkou, příslušenstvím a barevnou televizí. Studenti si museli sami vařit. Nikterak je to neomezovalo, naopak se předháněli v kulinářském mistrovství. Nutno přiznat, že s většími, či menšími úspěchy.

A pokud bych měl zhodnotit průběh kurzu:
Většinu kurzu jsme lyžovali ve středisku Nassfeld, které nás překvapilo rozsáhlostí. 100 km upravených sjezdovek, fotopoint, speedmetr,… to vše nám bylo plně k dispozici. Počasí bylo většinou dobré až vynikající. Až poslední den si lyžaři vyzkoušeli jízdu v mlze, větru, vánici. To jsme ale lyžovali ve středisku Katschberg (www.katschi.at)

Během večerů se studenti dozvěděli další informace a zajímavosti týkající se lyžování. Postupně si vyslechli přednášky na téma sjezdového lyžování (P. Jandera), běžeckého lyžování (Z. Krupčíková), snowboardingu (B. Mottlová), lyžařské výstroje a nebezpečí hor (M. Podoubský a P. Jandera) .

Vedení kurzu oceňuje téměř vzorné chování studentů během pobytu a maximální snahu na svahu. Příjemným překvapením bylo především čtvrté družstvo, které si v závěru kurzu trouflo i na náročnější sjezdovky.

Frekventanti nám – „štábu“ připravili příjemné překvapení, když nám popřáli ke Dni učitelů a připravili pro nás malé pohoštění. Ještě jednou moc děkujeme.

Plni zážitků jsme v sobotu 31. 3. po pěti dnech lyžování v brzkých ranních hodinách dorazili do Jablonce.